Tehniline pädevus. Praktiline kursus värbajatele. (Inglise keeles)

Kõik koolitused
salary 1500 €
location Online
date Alustame siis kui grupp on täis
date EST

Koolitusest lähemalt

IT-sektor kasvab hoogsalt ja kvalifitseeritud asjatundjaid on järjest keerulisem leida. Teisalt peavad paljud kandidaadid IT-sektorit küll atraktiivseks, kuid raskesti mõistetavaks. Tundub, et IT-inimesed tulevad teiselt planeedilt ja räägivad võõrast keelt!

Usu meid, see ei ole nii hull! IT-äri mõistmine, tehnilised pädevused, aitavad koguda enesekindlust, et IT-ettevõttesse minna.

„Sama keele rääkimine“ viib personalitöötajad ja värbajad uuele edasijõudnute tasemele, aitab pöörduda kiiremini kõige paremate talentide poole, neid hinnata ja palgata.

Kursuse jooksul aitame osalejatel mõista, kuidas asjad IT-ettevõtetes toimivad, milliseid ametikohti ja pädevusi seal leidub ning kuidas meeskondi ja töökordi luuakse. Teeme keerukad terminid selgeks lihtsal ja praktilisel moel. Kasutame pilte ja nalju ning mitmeid praktilisi ülesandeid, et teadmised kinnistuks.

Eesmärk: kursuse lõpuks mõistab osaleja, kuidas asjad IT-ettevõtetes toimivad, milliseid ametikohti ja pädevusi seal leidub ning kuidas meeskondi ja töökordi ehitatakse.

Õpiväljundid. Koolituse lõpuks oskab osaleja järgmist:

 • teab, kuidas leida IT-valdkonna terminite tähendusi;
 • mõistab tarkvaratoote ülesehitust ning seda, millised rollid on igas tarkvaratoote arendamise etapis olulised ja miks;
 • mõistab, kuidas tehnilisi meeskondi ehitatakse ja juhitakse;
 • mõistab, kuidas meeskonnad koostööd teevad, milliseid meetodeid ja olulisi tööriistu nad kasutavad;
 • mõistab, kuidas projekte kavandatakse, koostatakse, rakendatakse, testitakse, kasutusse võetakse ja analüüsitakse;
 • oskab eristada programmeerimiskeeli, raamistikke ja muid tehnoloogiaid, mõistab, kuidas ja miks neid kasutatakse;
 • teab IT-spetsialistide värbamise põhimõtteid;
 • oskab hästi orienteeruda IT-spetsialistide otsingukanalites;
 • oskab leida ja hinnata erinevate IT-ametite kandidaate, sh disainereid, juhte, programmeerijaid, kvaliteedikontrolli, DevOpsi, andmeteadlasi jm töötajaid;
 • oskab arendada vestlust IT-värbamise juhi ja kandidaatidega;
 • oskab esitada meeskonnale asjatundlikke küsimusi;
 • oskab CV põhjal hinnata IT-kandidaatide sobivust kindlale kohale ja organisatsiooni;
 • oskab korraldada esmase sõelumiseelse intervjuu eri IT-rollide või erinevate IT-valdkonna ametikohtade kandidaatidega;
 • oskab kindlusega vastata kandidaatide küsimustele vabade töökohtade, toote, projekti ja projekti väljatöötamise pinu kohta;
 • oskab kindlusega kandidaadi eelistuste ja eesmärkide vahel orienteeruda ning seeläbi kandidaadile vaba kohta julgemalt „müüa“;
 • räägib tehnilise meeskonnaga sama keelt, osaleb kindlusega koosolekutel ja saab juhtkonna kindlaks partneriks;
 • oskab tulevikus tehnilisi pädevusi värskendada.

Sihtrühm: personalitöötajad, haldusspetsialistid või värbajad, kes töötavad IT-äris või osalevad IT-personali palkamises.

Spetsialistid, kes töötavad IT-sektoris või kaaluvad seal töötamist ning soovivad saada põhiteadmisi IT-äri, tarkvara arendustsükli, ametikohtade ja töökordade kohta, et IT-valdkonda siseneda.

Õppekavarühm:  068 Informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia interdistsiplinaarne õppekavarühm.

Kava:  Kohtume 8 korda, üks kohtumine kestab 3 tundi (4 akadeemilist tundi).

Koolitus kestab 4 nädalat: esmaspäeviti 9.00 - 12.00 ja reedeti kell 9:00 - 12:00 koos lühikeste pausidega. 

Hind: 1250 + 20% VAT

Koolitajadhttps://ittalent.ee/ee/teenused/koolitused/koolitajad

Julia Jolkin:

Magister, Kommunikatsioon (Tallinna Ülikool, 2004)

10 aastat personalijuhtimise töökogemust, 7 viimast aastat on keskendunud värbamisele IT alal. Tänasel päeval tegeleb aktiivselt värbamisega ja juhib IT värbajate tiimi.

Julia on 5 aastat jaganud oma teadmisi seminaridel, pakkunud sisekoolitusi ja esinenud kohalikel ning rahvusvahelistel erikonverentsidel.

Ekaterina Krivich:

Õpib hetkel Tallinna Ülikooli magistriõppes inimese ja arvuti vahelist interaktsiooni. Eelnevalt on omandanud magistrikraadi rakendusmatemaatika ja informaatika alal Venemaal Kubani Riiklikus Tehnikaülikoolis.

Juhtiv tarkvarainsener (Elixir arendus) Eesti IT ettevõttes.

Kogenud tarkvarainsener, kellel on 15-aastane koodikirjutamise kogemus erinevates programmeerimise keeltes. Ekaterina on ise elukestev õppija ja väga hea meelega jagab oma teadmisi tehniliselt keerulistest (kuid huvitavatest!) kontseptsioonidest ka teistega.

Koolitusjuht

Julia Jolkin
5060627
julia.jolkin@ittalent.ee


Töötukassa koolituskaardi koostööpartner
IT Talent on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Koolitusjuht

Julia Jolkin
5060627
julia.jolkin@ittalent.ee


Töötukassa koolituskaardi koostööpartner
IT Talent on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Tagasiside

Merle Rebane, Tammiste Personalibüroo, värbamispartner

Sain väga palju uusi mõtteid ning allikaid, mida olen ka rakendanud. Kohati on tundunud, et millises kiviajas ma ise seni töötanud olen, kui palju võimalusi on tänapäeval olemas... Koolitus on tõesti väga silmi avardav.

— Merle Rebane, Tammiste Personalibüroo, värbamispartner
Irina Pikulenko, Sportradar AG, kontorijuht

Värbamine tundus seni olevat mulle lihtne protsess, kuid koolituse käigus nägin, kui palju tööd ning vaeva kõige taga on. Tänu koolitusel saadud nippidele ja trikkidele olen leidnud oluliselt rohkem sobivaid kandidaate kui muidu. Koolitus on väga kasulik.

— Irina Pikulenko, Sportradar AG, kontorijuht
Anna Metsger, personali ja administratsioonijuht

Kindlasti soovitan koolitust nii värbajatele kui ka personaalitööga seotud spetsialistidele. Koolitusel saadud teadmised on väga hästi struktureeritud ning puudutavad mitte ainult värbamist, vaid ka teisi personaalitööd puudutavad teemasid.

— Anna Metsger, personali ja administratsioonijuht
Natalja Horohordina, Eesti Energia, värbamis ja tulevaste töötajate juht

Pärast koolitust vähenes mittevajalikke tegevuste maht minu igapäeva töös. Koolituselt sain kaasa julguse proovida värbamises uusi lahendusi ning tööriistu. 10 palli 10st, väga praktiline. Soovitan koolitust kõigile, kes soovivad käsitleda värbamist mitte ainult tööportaalides kuulutuste avaldamisega.

— Natalja Horohordina, Eesti Energia, värbamis ja tulevaste töötajate juht
Monika Lehtmets, Tammiste Personalibüroo, värbamisassistent

Kursus andis mulle võimaluse lihvida ning parendada oma värbamisoskusi. Olen astunud samme oma töö automatiseerimise suunas, kasutades mitmeid uusi kursuse jooksul käsitletud rakendusi ning keskkondi. Väga praktiline koolitus, kus saab reaalselt harjutada oma käimasoleva projekti peal kõiki uusi õpituid teadmisi.

— Monika Lehtmets, Tammiste Personalibüroo, värbamisassistent