IT-sektor kasvab hoogsalt ja kvalifitseeritud asjatundjaid on järjest keerulisem leida. Teisalt peavad paljud kandidaadid IT-sektorit küll atraktiivseks, kuid raskesti mõistetavaks. Tundub, et IT-inimesed tulevad teiselt planeedilt ja räägivad võõrast keelt!
Usu meid, see ei ole nii hull! IT-äri mõistmine, tehnilised pädevused, aitavad koguda enesekindlust, et IT-ettevõttesse minna.
„Sama keele rääkimine“ viib personalitöötajad ja värbajad uuele edasijõudnute tasemele, aitab pöörduda kiiremini kõige paremate talentide poole, neid hinnata ja palgata.
Kursuse jooksul aitame osalejatel mõista, kuidas asjad IT-ettevõtetes toimivad, milliseid ametikohti ja pädevusi seal leidub ning kuidas meeskondi ja töökordi luuakse. Teeme keerukad terminid selgeks lihtsal ja praktilisel moel. Kasutame pilte ja nalju ning mitmeid praktilisi ülesandeid, et teadmised kinnistuks.
Eesmärk: kursuse lõpuks mõistab osaleja, kuidas asjad IT-ettevõtetes toimivad, milliseid ametikohti ja pädevusi seal leidub ning kuidas meeskondi ja töökordi ehitatakse.
Õpiväljundid. Koolituse lõpuks oskab osaleja järgmist:
Sihtrühm: personalitöötajad, haldusspetsialistid või värbajad, kes töötavad IT-äris või osalevad IT-personali palkamises.
Spetsialistid, kes töötavad IT-sektoris või kaaluvad seal töötamist ning soovivad saada põhiteadmisi IT-äri, tarkvara arendustsükli, ametikohtade ja töökordade kohta, et IT-valdkonda siseneda.
Õppekavarühm: 068 Informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia interdistsiplinaarne õppekavarühm.
Kava: Kohtume 8 korda, üks kohtumine kestab 3 tundi (4 akadeemilist tundi).
Koolitus kestab 4 nädalat: esmaspäeviti 9.00 - 12.00 ja reedeti kell 9:00 - 12:00 koos lühikeste pausidega.
Hind: 1250 + 20% VAT
Koolitajad: https://ittalent.ee/ee/teenused/koolitused/koolitajad
Julia Jolkin:
Magister, Kommunikatsioon (Tallinna Ülikool, 2004)
10 aastat personalijuhtimise töökogemust, 7 viimast aastat on keskendunud värbamisele IT alal. Tänasel päeval tegeleb aktiivselt värbamisega ja juhib IT värbajate tiimi.
Julia on 5 aastat jaganud oma teadmisi seminaridel, pakkunud sisekoolitusi ja esinenud kohalikel ning rahvusvahelistel erikonverentsidel.
Ekaterina Krivich:
Õpib hetkel Tallinna Ülikooli magistriõppes inimese ja arvuti vahelist interaktsiooni. Eelnevalt on omandanud magistrikraadi rakendusmatemaatika ja informaatika alal Venemaal Kubani Riiklikus Tehnikaülikoolis.
Juhtiv tarkvarainsener (Elixir arendus) Eesti IT ettevõttes.
Kogenud tarkvarainsener, kellel on 15-aastane koodikirjutamise kogemus erinevates programmeerimise keeltes. Ekaterina on ise elukestev õppija ja väga hea meelega jagab oma teadmisi tehniliselt keerulistest (kuid huvitavatest!) kontseptsioonidest ka teistega.
Sihtrühm: personalitöötajad, haldusspetsialistid või värbajad, kes töötavad IT-äris või osalevad IT-personali palkamises.
Spetsialistid, kes töötavad IT-sektoris või kaaluvad seal töötamist ning soovivad saada põhiteadmisi IT-äri, tarkvara arendustsükli, ametikohtade ja töökordade kohta, et IT-valdkonda siseneda.
Õppekavarühm: 068 Informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia interdistsiplinaarne õppekavarühm.
Õppe alustamise tingimused:
Kursusel osalemiseks vajate arvutit; hea, kui teil on Linkedini konto.
Kursus avatakse, kui vähemalt viis inimest on registreerinud. Kursus toimub inglise keeles.
Venekeelsed rühmad avatakse, kui selleks on nõudlust ja registreerinud on rohkem kui viis inimest.
I moodul – Tarkvara arendustsükkel. Esimene etapp – plaanimine. Analüütikute värbamine.
Te saate teada
Mooduli väljund
Boonused
II moodul – Teine etapp - disain ja arhitektuur. Disaineri, arhitekti ja tootespetsialisti rollid.
Te saate teada
Mooduli väljund
Boonused
III moodul – Koostöö ja protsessid. IT-ettevõtete tippjuhtide rollid.
Te saate teada
Mooduli väljund
Boonused:
IV moodul – Frontend ja kõik mida on vaja teada Javascripti kohta. Kuidas värvata frontend arendajaid?
Te saate teada
Mooduli väljund
Boonused
V moodul – Backend. Osa I. Kuidas värvata backend töötajaid ja andmebaasispetsialiste?
Te saate teada
Mooduli väljund
Boonused
VI moodul – Backend. Osa II. Kuidas värvata backend ja mobiilse tarkvara arendajaid ning QA spetsialiste?
Te saate teada
Mooduli väljund
Boonused
VII moodul – Arendustsükli viimased etapid. Toote kasutuselevõtmine. Tulemuste analüüs.
Te saate teada
Tulemused
Boonused
VIII moodul – Kuidas olla oma valdkonnas parim?
Te saate teada
Mooduli väljund
Boonused:
Maht: kokku 50 tundi, 32 tundi veebikoolitust, 18 tundi praktilisi ülesandeid ja arutelusid. Praktilisi ülesandeid tehakse veebis, koolitaja toel ja kirjaliku tagasisidega.
Ülesanded hõlmavad: uurimistööd projekti tehnoloogia kohta, ettevõtte tarkvara arendustsükli kaardistamist, ametikohtade ja toodete tuvastamist, uurimistööd meeskonna ülesehituse, töökordade, meetodite kohta, intervjuusid arendajate ja teiste meeskonnaliikmetega, ettevõtte disaini, front end'i, back end'i, testimise, rakendamise ja andmeprotsesside uurimist ja analüüsi, CV-de ja töökirjelduste analüüsi.
Praktilised ülesanded vaatab üle koolitaja ja kirjalikku tagasisidet saab veebis.
Kursuse jooksul õpime praktikas mõistma, kuidas asjad IT-ettevõtetes toimivad, õpime tehnilisi termineid iseseisvalt otsima ning ettevõtet, ametikohti, töökordi ja tehnilisi üksuseid uurima ja kaardistama. Käime läbi kõik tarkvara arendustsükli etapid ja analüüsime ühiselt ametijuhendeid, intervjuuküsimusi ja CV-sid, et omandada oskusi ja enesekindlust IT-töötajate värbamiseks ja nendega töötamiseks.
Iseseisev töö hõlmab lisamaterjalide ja artiklite lugemist ning õppevideote vaatamist.
Õppeprotsess: auditoorne (online), praktiline ja iseseisev töö. Üldjuhul on tegemist õppega, mis toimub päevasel ajal, tööpäeviti ja kaks korda nädalas. Iseseisev töö tuleb õppijal sooritada koolituspäevade vahelisel ajal.
Õppekeskkond: Kõik koolitused toimuvad hetkel online, Zoom ja Google Classroom keskkonnas.
Õppevahendid: Koolituse läbiviija jagab materjale Google Class keskkonnas. Kõik praktilised harjutused tuleb lahendada interneti vahendusel.
Koolituse pakkuja valmistab kõik õppematerjalid ette ja jagab neid pilves. Kõik praktilised ja kodused ülesanded tehakse veebis ja esitatakse Google Classroomis.
Vajate arvutit; hea, kui teil on Linkedini konto.
Õppemeetodid:
Veebipõhine õpe (online) 32 ak/h: loengud, arutelud.
Praktilised harjutused 18 ak/h:
Praktiliste tööde kontrollimine ning personaalne tagasiside.
Iseseisev töö: lisamaterjalide, artiklite lugemine ja õppevideode vaatamine.
Iga osaleja lõpetab kursuse heade tulemustega: enesekindlus, uuenduslikud tööriistad, vormid ja mudelid. Lisaks soovitused, kuidas valdkonda edasi arendada.
Hindamine
Õpingute lõpetamise eelduseks on osalemine vähemalt 70% auditoorsetes tundides, praktilistes toimingutes ja töödes.
Õpiväljundite saavutamist hinnatakse praktiliste tööde sooritamise ning lõputesti kaudu.
Tunnistus väljastatakse õppijale juhul, kui õppija on osalenud vähemalt 70% õppetundidest ja sooritanud edukalt lõputesti.
Tõend koolitusel osalemise või selle läbimise kohta väljastatakse õppijatel juhul, kui õpitulemusi ei saavutatud, kuid õppija võttis osa õppetööst. Tõend väljastatakse vastavalt osaletud kontakttundide arvule, kuid mitte juhul, kui õppija osales vähem kui pooltes auditoorsetes tundides.
Sain väga palju uusi mõtteid ning allikaid, mida olen ka rakendanud. Kohati on tundunud, et millises kiviajas ma ise seni töötanud olen, kui palju võimalusi on tänapäeval olemas... Koolitus on tõesti väga silmi avardav.
Värbamine tundus seni olevat mulle lihtne protsess, kuid koolituse käigus nägin, kui palju tööd ning vaeva kõige taga on. Tänu koolitusel saadud nippidele ja trikkidele olen leidnud oluliselt rohkem sobivaid kandidaate kui muidu. Koolitus on väga kasulik.
Kindlasti soovitan koolitust nii värbajatele kui ka personaalitööga seotud spetsialistidele. Koolitusel saadud teadmised on väga hästi struktureeritud ning puudutavad mitte ainult värbamist, vaid ka teisi personaalitööd puudutavad teemasid.
Pärast koolitust vähenes mittevajalikke tegevuste maht minu igapäeva töös. Koolituselt sain kaasa julguse proovida värbamises uusi lahendusi ning tööriistu. 10 palli 10st, väga praktiline. Soovitan koolitust kõigile, kes soovivad käsitleda värbamist mitte ainult tööportaalides kuulutuste avaldamisega.
Kursus andis mulle võimaluse lihvida ning parendada oma värbamisoskusi. Olen astunud samme oma töö automatiseerimise suunas, kasutades mitmeid uusi kursuse jooksul käsitletud rakendusi ning keskkondi. Väga praktiline koolitus, kus saab reaalselt harjutada oma käimasoleva projekti peal kõiki uusi õpituid teadmisi.